Hormonální přípravky k léčbě citlivosti a suchosti

  • Post author:
  • Post category:blog

Hormonální přípravky k léčbě citlivosti a suchosti

Nakonec může být zapotřebí antiseptické mytí pokožky a sprchový gel a může být provedeno opakované testování tampónem, aby se zjistilo, zda je stav vyléčen.

Prevence

Prevence je určitě lepší než léčba a může být vhodné podniknout kroky jako nesdílení ručníků, vyhýbat se nechlorovaným bazénům a vanám, neholit se nesprávným způsobem a vyhýbat se těsnému oblečení, které způsobuje tření a pocení.

Dodržujte správnou hygienu a zajistěte, abyste se nesprchovali bez jemného mýdla. Pro okamžitou úlevu od tohoto stavu používejte horké obklady.

Infikovaný vlasový folikul je víc než jen stav. Je to problém, zejména kvůli znetvoření a bolesti, kterou způsobuje.

Závěr

Věnujte pozornost možným komplikacím a jděte na léčbu, ale pamatujte, že udržování zdravých vlasových folikulů je především o tom, abyste se v první řadě vyhnuli místům zasaženým zárodky a infikovaným oblastem. Udělejte preventivní kroky ještě dnes, abyste byli zdravější a těžte z výhod eliminace folikulitidy.

Vaginální svědění je nepříjemné podráždění a brnění kůže na pochvě a okolních oblastech. Brnění a zvýšená citlivost na vnitřní straně pochvy nebo okolní kůže (vulva) může způsobit velké nepohodlí, často doprovázené nepříjemným nutkáním škrábat se v dané oblasti.

Příčiny vaginálního svědění a podráždění:

Obsah

Příčiny vaginálního svědění a podráždění: Jaké jsou příznaky? Domácí léky na vaginální svědění: Kdy vyhledat odbornou lékařskou pomocCo můžete očekávat v ordinaci lékaře

Vaginální svědění nebo podráždění je většinou neškodné. Dlouhodobé a přetrvávající příznaky svědění a pálení v dané oblasti však mohou být způsobeny různými příčinami a je třeba je vyhodnotit lékařem.

S laskavým svolením Umm.edu

Některé z běžných příčin vaginálního svědění zahrnují:

https://recenzeproduktu.top/variconis/Stres může oslabit imunitní systém, což má za následek infekce, které by mohly způsobit vaginální svědění.Hormonální změny během menopauzy mohou vést k nadměrné suchosti vaginální oblasti.Alergie a chemické dráždivé látky z určitých tkanin, mýdel nebo pracích prostředků mohou způsobit podráždění a zvýšenou citlivost v dané oblasti.Kvasinková vaginitida je onemocnění, které je běžné u žen a je způsobeno houbou zvanou Candida albicans. Tato infekce je často způsobena během těhotenství nebo v důsledku antibiotik, antikoncepčních pilulek, cukrovky, pohlavního styku nebo oslabeného imunitního systému.Infekce způsobená růstem kvasinek v oblasti může mít za následek silný bílý výtok doprovázený svěděním.Vaginální svědění může být způsobeno oděrkou způsobenou vložením cizího předmětu bez řádného mazání.Nošení velmi těsného oblečení, jízda na koni nebo na kole může být také zodpovědná za citlivost a podráždění v této oblasti.Vaginitida je infekce, která často postihuje mladé dívky před pubertou. Pokud byla infekce sexuálně přenášena u nezletilého, je důležité situaci řešit a přijmout účinná opatření proti sexuálnímu zneužívání.Velmi vzácně je u prekancerózní kůže pozorováno vaginální nebo vulvální svědění.Zdroj obrázku: – drugline.org

Jaké jsou příznaky?

Svědění pochvy je poměrně časté. Většina žen to někdy v životě zažije. Některé příznaky, které mohou doprovázet svědění pochvy, jsou bolest, zarudnutí, otok, výtok nebo krvácení ve vaginální a/nebo vulvální oblasti.

Domácí léky na vaginální svědění:

Mnoho domácích prostředků je známo, že jsou účinné při léčbě příznaků. Následující tipy vám pomohou léčit a předcházet podráždění pochvy v budoucnu.

Noste tkaniny, které dýchají. Dobrou volbou by bylo bavlněné spodní prádlo. Syntetická vlákna by mohla stav zhoršit.Čisté spodní prádlo je také důležité, aby se zajistilo, že se oblast nenakazí.Nošení mokrého nebo znečištěného spodního prádla může podporovat růst bakterií a kvasinek.Předcházejte sexuálně přenosným chorobám používáním kondomů během pohlavního styku.Nadměrnou suchost vaginální oblasti je třeba léčit použitím vhodného vaginálního zvlhčovače.Nadměrné mytí nebo sprchování oblasti by mohlo odstranit dobré bakterie ve vaginální oblasti, takže je náchylnější k suchu nebo infekci.Voňavá mýdla, bublinkové koupele, toaletní papír nebo krém by mohly dráždit vagínu nebo vulvu.Je důležité dodržovat řádnou péči a hygienu, jako je utírání od zad po stolici.Zdravá strava a udržování ideální hmotnosti může pomoci udržet vaginální infekce na uzdě.Jogurt je bohatý na Lactobacillus acidophilus. Je známo, že živé kultury v jogurtu posilují imunitní systém a zabraňují infekcím.Je známo, že strava bohatá na fytoestrogeny, jako je tofu, lněné semínko a sója, je velmi užitečná v prevenci vaginální suchosti.Zvýšení nebo změna hladiny cukru často zvyšuje citlivost ve vaginální oblasti.U diabetiků je důležité udržovat optimální hladinu cukru v krvi.Mladé dospívající dívky jsou také náchylné ke kvasinkové infekci a je třeba je poučit o správné péči a hygieně.

Může být užitečné:

Zdržte se sexuální aktivity, dokud se stav nezlepšíVyhněte se nadměrné aktivitě a podmínkám, jako je teplo a pocení.Škrábání může stav zhoršit a je třeba se mu vyhnout.

Nativní léky

Je známo, že mnoho přírodních a bylinných léků pomáhá zklidnit příznaky a možná i léčit problém.

Lycopodium je známo, že přirozeně léčí a léčí kvasinkovou infekci a její související příznaky, jako je zarudnutí, svědění a podráždění.Sépie je homeopatický lék, o kterém je známo, že pomáhá ženám v menopauze s vaginální suchostí, výtokem nebo svěděním.Čistý kokosový nebo olivový olej jsou známé jako terapeutické při léčbě vaginální suchosti a podráždění.Česnek je známý svými protiplísňovými vlastnostmi. Konzumace nápojů s drceným syrovým česnekem může ohromně pomoci při hojení plísňových infekcí.Měsíčkové masti mají hojivé účinky a jsou prospěšné při omlazení tkání ve vaginální oblasti.Použití studeného hadříku pomůže uklidnit oblast a omezit nutkání škrábat oblast.Kreosotum je další homeopatická složka, o které je známo, že pomáhá při nadměrném vaginálním svědění, zarudnutí a výtoku.Je známo, že aplikace podmáslí na vaginální oblast zklidňuje a zmírňuje příznaky svědění a podráždění.Jablečný ocet smíchaný s jogurtem může být potřísněn na postižené místo žínkou, která poskytne úlevu.Bylinné výtažky z jilmu klouzavého a grapefruitových semen jsou známé jako užitečné při snižování nepohodlí.

Kdy vyhledat odbornou lékařskou pomoc

Vaginální svědění může být občas doprovázeno některými dalšími příznaky. Je důležité kontaktovat lékaře, pokud:

Svědění pochvy je doprovázeno horečkou nebo bolestí v podbřiškuPokud existují známky cukrovky, jako je náhlý úbytek hmotnosti, únava, nadměrná žízeň nebo zvýšené močení Léze nebo vředy na pochvě nebo vulvěPříznaky infekce močových cest, jako je pálení nebo nepříjemné pocity při močeníZnámky neobvyklého vaginálního výtoku, krvácení nebo otokuPokud existují příznaky pohlavně přenosné choroby nebo sexuální partner také vykazuje příznaky infekcePokud příznaky přetrvávají nebo se neustále opakují, i přes náležitou péči a prevenci je nejlepší vyhledat okamžitou lékařskou pomoc

Co můžete očekávat v ordinaci lékaře

Lékař provede vyšetření pánve a položí příslušné otázky, aby lépe porozuměl příčinám a symptomům. Diagnostické testy mohou zahrnovat pap stěr, testy krve a moči, kultivaci vaginálního výtoku a biopsii kůže. Na základě diagnózy může lékař předepsat léky, jako jsou:

Hormonální přípravky k léčbě citlivosti a suchostiSteroidní mléka poskytují úlevu od podráždění a brněníAntibiotika k léčbě vaginálních infekcí, včetně pohlavně přenosných chorobAntifungální léky k léčbě kvasinkové infekce

Toto je příspěvek hosta od Naomi Esterly z 1800WheelChair.Com. Pokud máte také zájem psát pro HealthResource4u, přečtěte si prosím naše pokyny pro zveřejňování příspěvků pro hosty na adrese napište nám.

SPF je zkratka Sun Protection Factor, která vyjadřuje, jakou ochranu může opalovací krém poskytnout proti slunečnímu ultrafialovému záření nebo UV záření. UV paprsky jsou na vaši pokožku příliš drsné, protože mají schopnost pokožku špatně spálit. Díky bohu, opalovací krémy jsou tu pro zdraví vaší pokožky. Vždy by měl být preferován opalovací krém s uvedenou mírou SPF, protože poskytuje nejlepší ochranu pokožky.

Ultrafialové paprsky jsou pro naši pokožku příliš ostré, zejména na obličeji, protože pokožka v této části těla je nejjemnější a nejjemnější. To je důvod, proč jdete ven, zejména v létě, naše pokožka se přímým sluněním spálí a způsobuje vrásky a jemné linky. Tyto paprsky jsou tak intenzivní, že během jednoho dne můžete pozorovat rozdíl ve struktuře vaší pokožky. Také způsobuje pálení, opálení a podráždění.

Ochranný sluneční faktor není nic jiného než stupeň nebo procento ochrany pokožky, kterou vám opalovací krém může poskytnout. Při nákupu jakéhokoli opalovacího krému tedy nepochybně hodně záleží na kontrole hodnoty SPF, bez ohledu na to, zda vybíráte od jakékoli značky. Je laboratorně testován, takže je poměrně spolehlivý, jen potřebujete mít přesnou nebo přesnou představu o výhodách SPF pro pokožku bez ohledu na různé míry nebo objem (míra SPF).

I když je slunce největším zdrojem vitamínu D, neznamená to, že bychom se mu měli přímo vystavovat, abychom tento prospěšný vitamín získali. Spolu s dobrotou její paprsky velmi škodí naší pokožce. Nechráněná kůže se s největší pravděpodobností stane obětí opálení, spálení a rakoviny kůže kvůli pravidelné přímé expozici.

Sluneční ochranný faktor uvedený v každém opalovacím krému nebo opalovacím krému ukazuje, jak dlouho je vaše pokožka chráněna před UVB paprsky bez ohledu na váš typ pleti. Může zabránit vzniku vrásek, ochabnutí pokožky a znaménka v obličeji. Abyste mohli využívat výhody opalovacího krému, musíte se podrobně seznámit s SPF, který je popsán níže.

Jak SPF funguje

zdroj:

Ochranný sluneční faktor měří nebo vypočítá, do jaké míry je vaše pokožka v bezpečí před slunečním zářením, pokud na pokožku aplikujete opalovací krém nebo opalovací mléko. Musíte se nechat zmást, když vidíte různé sazby SPF uvedené u jakéhokoli opalovacího krému. Je to především proto, že nemáte odpovídající znalosti o SPF nebo poloviční znalosti o tom, jak SPF působí na vaši pokožku.

Vaše pokožka je nejjemnější částí vašeho těla, takže potřebuje vaši péči a ochranu, jinak nebude trvat dlouho, než bude ochablá a plná vrásek před věkem. Vrásky a pigmentace se primárně vyvíjejí v kůži v důsledku ultrafialových paprsků slunce.

Sluneční UV záření se dělí na dva typy, jeden se nazývá UVA a druhý se nazývá UVB. UVA paprsky způsobují fotostárnutí vaší pokožky a trochu vystavené riziku rakoviny. UVB paprsky způsobují spálení, erytém, vrásky, rakovinu kůže. Většina opalovacích krémů poskytuje ochranu před UVB paprsky slunce. Při pravidelném používání těchto krémů i při opakovaném nanášení těchto krémů na obličej poskytuje vyšší ochranu před ostrými slunečními paprsky.

Existuje nějaký krém na opalování, ve kterém označení, termín „širokospektrální“ nebo „UVA“ zůstává uvedeno pod kroužkem, to znamená, že opalovací krém bude chránit před UVA paprsky také spolu s UVB paprsky slunce.

Míra SPF sice udává stupeň nebo úroveň ochrany, kterou získáte před sluncem, ale jednu věc byste si měli uvědomit, že správné množství nanášení těchto opalovacích krémů je nutné, aby bylo možné využít jejich ochranné výhody, jinak neprojeví svou účinnost. na vaši kůži.

Musíte použít silnější množství opalovacího krému, který jste pro vás vybrali, protože menší množství se vstřebá během několika minut. Čím silnější je opalovací krém, tím vyšší je míra ochrany před UV paprsky slunce.

Také spolu s tloušťkou opalovacího krému závisí jeho účinnost také na ne. kolikrát si ho aplikujete na obličej. Odborníci říkají, že nanášejte opalovací krém nebo pleťové mléko každé dvě hodiny v intervalu, abyste lépe chránili obličej. Čím vyšší počet opakovaných aplikací těchto krémů, tím vyšší ochrana před UVB paprsky slunce.

Je tedy zcela na vás, jak svůj opalovací krém používáte, čím lépe jej používáte, získáte od něj stejnou nebo stejnou pozitivní odezvu, která je pro vaši pokožku příznivá. Úžeh nebo opálení jsou problémy, se kterými se každý potýká, když se dostane do expozice slunečnímu UV záření. Přestože opalovací krém neposkytne úplnou ochranu proti účinkům expozice UV záření, pokud nebudete používat opalovací krém s odpovídajícím faktorem SPF, vaše pokožka zůstane díky tomu více v bezpečí.

Opalovací krém s SPF mírou funguje jako paže v boji proti drsnému působení UV záření, pak se také doporučuje nevycházet ven, zejména v polední době letní sezóny. Je to proto, že v tomto okamžiku zůstává intenzita slunečního tepla na nejvyšší úrovni. Jak praví staré přísloví, prevence je lepší než léčba, takže pokud dokážeme svou pokožku chránit nebo hlídat s trochou úsilí a péče, není prostor pro nedbalost.

Jak vyšší hodnota SPF je pro pleť lepší

Před několika lety to byla velká debata „Působí vyšší míra SPF efektivněji na pokožku?“. Určitě jste viděli číslo označující míru SPF na obalu opalovacího krému nebo opalovacího mléka. Ti, kteří skutečně neznají pojem SPF, si myslí, že vyšší míra SPF, vyšší ochrana před spálením nebo opálením, ale to je naprostý mýtus.

Faktem je, že není co dělat bez ohledu na vyšší míru SPF, protože když se podíváme do hloubky tohoto konceptu, zjistíme, že nižší úroveň a střední úroveň SPF funguje stejně pro ochranu vaší pokožky před drsným účinkem slunečních UV paprsků, zatímco velmi vysoká míra opalovacího krému SPF poskytuje vaší pokožce velmi nízkou úroveň ochrany.

Míra SPF udává celkovou dobu, po kterou zůstane vaše pokožka po použití opalovacího krému v bezpečí. Takže i nižší míra SPF může poskytnout delší dobu ochrany ve srovnání s opalovacím krémem s vyšším SPF. Také bez ohledu na ochranu SPF byste si měli být vědomi skutečnosti, že rozsah nebo kvalita přínosu těchto krémů závisí na mnoha faktorech. Pokud jsou tyto faktory příznivé nebo pokud dodržujete všechna pravidla pro aplikaci opalovacího krému, pak pouze vy od něj očekáváte pozitivní výsledky.

Své znalosti o konceptu SPF si můžete rozšířit pohledem na naši níže uvedenou tabulku nebo graf.

Opalovací krém s SPF 15 poskytuje ochranu před 93 % slunečních UVB paprsků.Opalovací krém s SPF 30 poskytuje ochranu před 97 % slunečních UVB paprsků.Opalovací krém s SPF 50 poskytuje ochranu před 98 % slunečních UVB paprsků

Tato tabulka zcela objasňuje, že SPF mezi 15 a 50 s největší pravděpodobností funguje stejnou rychlostí pro ochranu vaší pokožky. Není žádný velký nebo dramatický rozdíl, zda používáte opalovací krém s SPF 15, SPF 30 nebo SPF 50. SPF 30 vám poskytuje 4% extra ochranu než opalovací krém SPF 15, zatímco SPF 50 poskytuje pouze 1% extra ochranu než SPF 30, což je téměř zanedbatelný. Níže jsme zmínili některé důležité body, které vrhnou světlo na koncept opalovacího krému s vyšším SPF.

Vysoká míra SPF neznamená vyšší ochranu:

Mnoho z nás si kupuje opalovací krém tím, že kontroluje vyšší míru SPF uvedenou na jeho štítku.